Pri migréne sa vyskytujú neznesiteľné bolesti hlavy. Na odstránenie nepohodlia sú potrebné lieky, ktoré môžu zmierniť kŕče, zmierniť bolesť, rozšíriť krvné cievy. Nurofen účinne pomáha proti migréne - nesteroidné anestetikum najnovšej generácie.
Tabletky na migrénu sú založené na ibuproféne, bioaktívnej látke s protizápalovými, antipyretickými a anestetickými účinkami. Liek rýchlo zmierňuje kŕče a bolesť hlavy.
Nurofen začína ovplyvňovať organizmus 15-20 minút po podaní. Do 1 hodiny bolestivosť úplne ustúpi, príde úľava. Užívanie Nurofenu na bolesti hlavy a migrény sa zbaví bolestivého stavu po dobu 4 - 8 hodín (množstvo ibuprofénu v tablete ovplyvňuje trvanie účinku).
Liečivo sa rozkladá na svoje základné látky a vstrebáva sa v čreve. Po vstupe do krvi sa látka kombinuje s plazmatickými proteínmi a má pozitívny vplyv na organizmus. Zložky liečiva sa vylučujú močom a žlčou.
Existuje niekoľko typov liekov proti bolesti od rôznych výrobcov. Okrem ibuprofénu sú v liekoch obsiahnuté aj ďalšie analgetické a antipyretické látky..
Množstvo ibuprofénu, mg
Lady Nurofen Express
Len Nurofen Plus je dostupný v lekárňach na lekársky predpis. Zvyšok liekov sa predáva voľne.
Ibuprofén inhibuje enzýmy cyklooxygenázy - látky, ktoré produkujú špeciálne lipidy. Prostaglandíny negatívne ovplyvňujú receptory tlmiace bolesť. To vedie k záchvatu migrény..
Anestetický liek znižuje produkciu prostaglandínov. Výsledkom je, že zápal v tkanivách mozgu zmizne a bolesť zmizne..
Na zmiernenie záchvatu migrény musíte použiť pilulky, ktoré môžu eliminovať príčinu patologického javu. Iba lekár dokáže zvládnuť príznaky a nájsť liek.
Kombinovaný liek Nurofen Multisymptom z migrény zmierňuje zápal, zmierňuje bolesť, eliminuje teplotu. Účinný liek je určený na pohotovostnú starostlivosť. Nurofen Multisymptom okamžite zmierňuje bolesť.
Zloženie tabliet zahŕňa paracetamol - zlúčeninu, ktorá pôsobí na telo podobne ako ibuprofén. Táto kombinácia anestetických zložiek zvyšuje anestetický účinok lieku na migrénové bolesti hlavy. Nový liek však rovnako ako jeho predchodcovia nelieči migrénu, iba zmierňuje príznaky choroby..
Náprava sa používa na neznesiteľné pretrvávajúce bolesti inej povahy. Pri migréne sa vyskytujú silné bolesti. Nurofen Plus okamžite znižuje intenzitu bolesti.
Účinky ibuprofénu zvyšuje kodeín, alkaloid zodpovedný za emočné vnímanie bolesti. Liek sa užíva prísne podľa lekárskeho predpisu.
Farmakológovia vyvinuli ďalší nový Nurofen pre migrénu. Tablety sa vyrábajú s predponou k hlavnému názvu lieku "Express Lady".
Lekári odporúčajú, aby pacienti užívali liek na migrénu, ktorá sa vyskytuje na pozadí hormonálnej nerovnováhy. Je predpísaný pre menopauzu, menopauzu, PMS. Liek zmierňuje nervové impulzy, potláča cievne kŕče, zmierňuje bolesť.
Tento liek je založený na čistom ibuproféne, bez cudzích prísad, je to silný liek. Tablety majú silný analgetický účinok. Pri migréne môžete tento liek piť bez kombinácie s inými protizápalovými liekmi..
Je potrebné pochopiť, že lekár predpisuje špeciálne lieky na liečbu migrény, Nurofen iba zmierňuje bolesť, zabraňuje vzniku komplikácií:
Migréna trvá 3 - 72 hodín. Odborníci v recenziách píšu, že najlepšie je užiť tabletky na začiatku záchvatu. To uľahčí prenos vznikajúcich príznakov. Ak užívate Nurofen na migrény, bolesť ustúpi na 5-8 hodín.
Lieky sa majú užívať podľa nasledujúcej schémy:
Ak sa tablety na bolesť hlavy užívajú na prázdny žalúdok, bioaktívne zložky liečiva sa vstrebávajú rýchlejšie. Ale pri ochoreniach žalúdka by sa liek nemal užívať pred jedlom. Tableta sa pije súčasne s jedlom alebo po jedle.
Lieky na báze ibuprofénu majú rovnaké kontraindikácie.
Pokyny pre lieky zakazujú ich použitie, ak:
Lieky môžu mať vedľajšie účinky. Niekedy majú pacienti:
Vedľajšie účinky sa vyskytujú hlavne pri použití vysokých dávok lieku. Starší pacienti by mali byť pri užívaní liekov na báze ibuprofénu obzvlášť opatrní. U takýchto pacientov je pravdepodobnosť exacerbácie sprievodných patológií vysoká. Keď sa chronické ochorenie zmení na ťažkú formu, môže dôjsť k smrteľnému výsledku.
Lieky na ibuprofén nie sú kompatibilné s niektorými liekmi. Ak je nevyhnutné zmierniť migrénu so sprievodným ochorením, s užívaním Nurofenu sa začne po odporúčaní lekára.
Je zakázané súčasne užívať lieky z kategórie nesteroidných protizápalových liekov a lieky s ibuprofénom. Nurofen nepijú, ak musia užiť viac ako 2 lieky naraz. To vedie k exacerbácii chronických patológií a výskytu nežiaducich komplikácií..
Nurofen je nekompatibilný s aspirínom, liekom, ktorý sa pije na zriedenie krvi. Ibuprofén významne znižuje účinky kyseliny acetylsalicylovej.
Migréna si vyžaduje komplexnú liečbu. Útoky bolesti hlavy sa ľahšie znášajú, ak sa Nurofen užíva na samom začiatku. Je dôležité nielen eliminovať príznaky choroby, ale starať sa aj o odstránenie príčin vedúcich k migréne.
Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/nurofen
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=ea36b816-80ee-4545-91a0-e65253aa27a3&t=
Našli ste chybu? Vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter
V článku diskutujeme Nurofen pre migrény. Povieme vám o jeho zložení, farmakologickom účinku, kontraindikáciách a možných vedľajších účinkoch. Dozviete sa, ako používať liek, ako liek interaguje s inými liekmi, či sa môže užívať počas tehotenstva.
Nurofen je nesteroidné protizápalové liečivo so stredným antipyretickým a analgetickým účinkom. Nekomerčný názov lieku je ibuprofén. Tablety a kapsuly sú hlavnými formami uvoľňovania liečiva. Množstvo účinnej látky v jednej tablete / kapsule závisí od typu daného lieku.
Na zmiernenie bolesti počas migrény sú vhodné nasledujúce typy Nurofenu:
Takmer všetky typy liekov je možné kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Výnimkou je Nurofen PLUS, pretože obsahuje alkaloid, kodeín, ktorý je zakázaný na voľný predaj..
Ibuprofén si môžete kúpiť aj v lekárňach. Náklady na ibuprofén sú asi 19 rubľov za balenie.
Účinná látka liečiva - ibuprofén - sa rýchlo vstrebáva v gastrointestinálnom trakte a vylučuje sa močom a žlčou..
Farmakodynamickým účinkom ibuprofénu je potlačenie enzýmov cyklooxygenázy, ktoré sa podieľajú na produkcii prostaglandínov, fyziologicky aktívnych lipidových látok. Prostaglandíny môžu ovplyvňovať receptory bolesti a zvyšovať bolesť. Analgetický účinok spočíva v inhibícii tvorby prostaglandínov v bunkách tela, v dôsledku čoho klesá zápalový proces v tkanivách a zmierňuje sa bolesť..
Okrem ibuprofénu zahŕňajú niektoré typy liekov paracetamol (Nurofen Multisymptom) a kodeín (Nurofen PLUS)..
Paracetamol má podobný účinok ako ibuprofén. Kombinácia analgetík zvyšuje analgetický účinok migrény. Nurofen Multisymptom je výrobcom označovaný ako liek, ktorý je zvlášť účinný pri migréne.
Kodeín, alkaloid, ktorý ovplyvňuje emočné vnímanie bolesti, dopĺňa činnosť ibuprofénu. Nurofen PLUS s kodeínom sa odporúča pri závažných dlhotrvajúcich záchvatoch migrény. Tento liek môže predpisovať iba lekár..
Rýchlosť účinku Nurofenu na migrénu závisí od dávky účinných látok v jednej tablete / kapsule. Zmiernenie bolesti sa zvyčajne dosiahne maximálne po 35 minútach..
Pomocné zložky liečiva v tabletách: dodecylsulfát sodný, sodná soľ kroskarmelózy, citrát sodný, kyselina oktadekánová, pyrogénny oxid kremičitý, mastenec, arabská guma, sacharóza, potravinárske farbivá - E171, E172, propylénglykol.
Pomocné zložky liečiva v kapsulách: makrogol, hydroxid draselný, jodid draselný, želatína, roztok sorbitolu 76%, farbivá - E124, E171, propylénglykol, izopropylalkohol, hypromelóza.
Migréna s aurou alebo bez aury môže trvať od 3 hodín do 3 dní. Je dôležité užívať Nurofen v prvých minútach od začiatku záchvatu migrény, aby sa uľahčil ďalší priebeh migrény. Obdobie anestetického účinku Nurofenu je 5-8 hodín.
Odporúčaná dávka lieku je 1 tableta / kapsula 3-4 krát denne (v závislosti od kvantitatívneho obsahu ibuprofénu). Interval medzi dávkami anestetika má byť minimálne 6 hodín. Trvanie prijatia - nie viac ako 2-3 dni.
Presné dávkovanie nájdete na príbalovom letáku s popisom lieku a návodom na jeho použitie. Pred začatím liečby si ho určite prečítajte..
Maximálna bezpečná dávka ibuprofénu pre dospelých nie je vyššia ako 1 200 mg denne. Toto číslo určite zohľadnite pri liečbe migrény liekmi obsahujúcimi ibuprofén.
Pri užívaní anestetika na prázdny žalúdok je absorpcia účinných látok liečiva rýchlejšia. Ak však máte žalúdočné ťažkosti, užívajte liek iba s jedlom alebo ihneď po ňom.
Kontraindikácie pri užívaní lieku:
S výhradou odporúčaného dávkovania liek zvyčajne nespôsobuje vedľajšie účinky.
V niektorých prípadoch sú možné nasledujúce negatívne prejavy z tela:
S maximálnou opatrnosťou by drogu mali brať starší ľudia, pretože možné vážne exacerbácie súčasných chorôb až do smrti.
Kombinácia Nurofenu s určitými liekmi si vyžaduje opatrnosť a lekársku pomoc. Prečítajte si ich pozorne:
Súčasné podávanie s nasledujúcimi liekmi je tiež kontraindikované:
Neodporúča sa užívať nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) iné ako ibuprofén. Predpokladajme, že sa neužívajú viac ako dva lieky súčasne, inak sa zvyšuje pravdepodobnosť nežiaducich reakcií a exacerbácie chorôb vo fáze remisie..
Ak užívate aspirín ako liek na riedenie krvi pri srdcovom zlyhaní, nemôžete Nurofen užívať ako prostriedok na tlmenie bolesti. Účinná látka liečiva - ibuprofén - významne znižuje účinok aspirínu.
Od 26. týždňa tehotenstva nemôžete liek používať na zmiernenie migrénových záchvatov. Môže spôsobiť upchatie arteriálneho (botallovského) potrubia a spôsobiť pľúcnu hypertenziu plodu..
V neskorších štádiách a pred pôrodom môže ibuprofén znižovať produkciu hormónu oxytocín, v dôsledku čoho sa zníži kontrakcia svalov maternice a nemusí dôjsť k nutným predpôrodným prípravným kontrakciám..
V počiatočných štádiách je užívanie lieku možné iba na odporúčanie lekára a pod jeho dohľadom. Na zmiernenie bolesti pri migréne je lepšie zvoliť prostriedky, ktoré sú bezpečnejšie pre zdravie plodu..
Migrénu sprevádzajú ukrutné, silné paroxysmálne bolesti, ktoré je ťažké potlačiť pomocou liekov. Lokalizácia bolesti - jedna polovica hlavy. Sprievodné príznaky záchvatu: nevoľnosť, nedostatok chuti do jedla, fotofóbia, intolerancia hluku, nespavosť. Na zmiernenie bolesti je dôležité užiť liek na začiatku záchvatu, inak sa nepríjemné pocity rozšíria do ďalších častí hlavy a tváre. Nie každý prostriedok na zmiernenie bolesti pomôže zmierniť neznesiteľnú bolesť. Nurofen MultiSymptom je liek novej generácie, ktorý účinne bojuje proti záchvatom migrény.
Nurofen Multisymptom je liek na migrénu, ktorý rýchlo zmierňuje útok. Vyrába sa vo forme tabliet, ktoré sa dajú ľahko rozdeliť na polovicu. Balenie obsahuje 10 kusov. Cena bude závisieť od reťazca lekární, pohybuje sa od 200 do 300 rubľov.
Migréna je nepríjemný jav, ktorý sprevádza veľa ľudí. Migrénami trpia dokonca aj maloletí. Toto ochorenie postihuje nervový systém, krvné cievy ľudského mozgu. Ale presná príčina tohto stavu nebola študovaná. Ukázalo sa, že migrénové bolesti hlavy sa vyskytujú v dôsledku fyzického, nervového stresu, nedostatku vitamínov, dedičného faktora, nedostatočného spánku..
Liek je vydávaný v lekárni bez lekárskeho predpisu lekára. Nový Nurofen sa dobre vyrovná s záchvatmi migrény, pretože má protizápalový, analgetický účinok. Vzhľadom na mierny obsah paracetamolu je liek schopný bojovať proti vysokým teplotám pri nachladnutí, vírusových ochoreniach.
Hlavnou aktívnou zložkou tabliet je ibuprofén. Nurofen na migrénu obsahuje 400 mg ibuprofénu, 325 g paracetamolu, čo je polovičné množstvo ako iné druhy Nurofenu. Hlavná látka aktívne bojuje so zdrojom bolesti hlavy, eliminuje následky.
Nurofen MultiSymptom okamžite zmierňuje príznaky migrény vďaka zvýšenému analgetickému účinku, zbavuje pacienta bolesti.
Hlavné zložky sa navzájom dopĺňajú a zvyšujú účinnosť lieku. Vysoká produkcia hormónu prostaglandínu je hlavnou príčinou bolesti pri migréne. Nurofen MultiSymptom je zameraný na zníženie produkcie tohto hormónu. Účinná látka, ibuprofén, sa s touto úlohou vyrovnáva dobre. Paracetamol dopĺňa hlavnú zložku, zvyšuje jej účinok, má antipyretické vlastnosti, rozširuje cievy.
Nurofen sa dobre vstrebáva v zažívacom trakte, rýchlo opúšťa telo močom, pije sa nalačno, čo vedie k ešte rýchlejšiemu pôsobeniu lieku. Liečivo si zachováva svoj účinok po dobu 5 hodín, potom sa vylučuje obličkami, čiastočne vystupuje žlčou.
Boj s migrénovými bolesťami po užití lieku sa začína do 30 - 40 minút, ak sa užije nalačno, začne sa pôsobiť rýchlejšie.
Útok bolesti hlavy podobný migréne sa odporúča zastaviť v počiatočnej fáze, aby sa zabránilo šíreniu bolesti do ďalších ložísk. Migrenózna bolesť trvá niekoľko hodín až niekoľko dní, čo spôsobuje vyčerpanie.
Odporúčaná dávka je 1 tableta 3-4krát denne. Ak je bolesť príliš silná, je dovolené vypiť 2 tablety naraz. Pokyny na použitie stanovujú dĺžku užívania Nurofenu proti migréne, odporúčaný kurz je 5 dní. Liečivo je povolené používať deťom, ktoré dosiahli vek 6 rokov alebo majú telesnú hmotnosť viac ako 20 kg. Dávkovanie pre deti - 1 tableta dvakrát denne.
Neodporúča sa používať Nurofen dlhšie ako 5 dní. Negatívne ovplyvňuje činnosť žalúdka, spôsobuje zápal žalúdka, tráviace ťažkosti.
Prestávka medzi dávkami by mala byť najmenej 6 hodín. Maximálna denná dávka ibuprofénu nie je vyššia ako 1 200 mg. Liečivo sa odporúča užívať pred jedlom kvôli vysokej účinnosti, ale v prípade chronických ochorení tráviaceho traktu sa liek užíva po jedle.
Napriek pozitívnym vlastnostiam lieku môže jeho použitie viesť k:
Existuje množstvo kontraindikácií pri používaní Nurofenu na migrény:
Nežiaduce reakcie, kontraindikácie sa častejšie šíria u starších ľudí, keď sa exacerbujú existujúce chronické ochorenia.
Nosenie plodu je vážnou kontraindikáciou pre použitie lieku. V 2. trimestri nemôžete drogu použiť, pretože u dieťaťa existuje vysoká pravdepodobnosť pľúcnej patológie.
Nurofen na migrénu je účinný prostriedok novej generácie, ktorý pomáha dlhodobo sa zbaviť bolestivých záchvatov bolesti. Zmierňuje nielen bolesť pri migréne, ale aj súvisiace príznaky. Pred použitím by ste si mali pozorne prečítať anotáciu, aby ste správne vypočítali dávkovanie a uvedomili si možné vedľajšie účinky. Nurofen MultiSymptom sa vyznačuje okamžitým pôsobením, vďaka ktorému sa pacient zbaví bolestivých záchvatov a ukončí obvyklý rytmus života..
Migréna je neurologická porucha sprevádzaná záchvatmi neznesiteľnej bolesti hlavy. Na zmiernenie príznakov sa používajú lieky proti bolesti. Liek Nurofen na migrénu sa týka nesteroidných protizápalových liekov a pri správnom použití úspešne eliminuje bolesti hlavy..
Nový liek Nurofen Multisymptom má komplexný účinok, zmierňuje bolesť, zmierňuje horúčku a zápaly. Začína konať rýchlo a po pol hodine od okamihu užitia príznaky bolesti ustúpia.
Liečivo v tabletách Nurofenu účinkuje komplexne. Znižuje citlivosť receptorov bolesti a aktivuje antinociceptívny systém potlačením symptómu.
Hlavnými výhodami tohto lieku v porovnaní s podobnými bude rýchle pôsobenie a eliminácia niekoľkých prejavov migrény naraz..
Účinnými látkami lieku Nurofen Multisymptom sú ibuprofén (400 mg v jednej tablete) a paracetamol (325 mg). Ďalšie zložky - škrob, mastenec, oxid kremičitý, stearan horečnatý, sodná soľ karboxymetylškrobu. Liek patrí do skupiny analgetík. Dostupné v baleniach po 10 tabliet.
Nurofen obsahuje ibuprofén a paracytomol
Účinok kombinovaného činidla je spôsobený zložením:
Liečivo sa používa na symptomatickú liečbu. Jeho hlavným účelom je znížiť bolesť v čase prijatia..
Tablety sa užívajú perorálne po jedle. Umyjú sa čistou vodou, nežujú. Maximálna denná dávka sú 3 tablety.
Pokyny pre Nurofen na migrény:
Je dovolené prijať nápravu až po prečítaní pokynov, popisu kontraindikácií a nežiaducich reakcií.
Nurofen Multisymptom je kontraindikovaný do 6 rokov a do 12 rokov je jeho použitie možné iba na základe prísnej lekárskej pomoci. Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva a počas dojčenia.
Ďalšie kontraindikácie pre užívanie Nurofenu Multisymptom:
Liek sa má brať opatrne v prvých mesiacoch tehotenstva, v prípade ochorení dýchacích ciest.
Nurofen je zakázaný počas tehotenstva v treťom trimestri
Fajčiari a alkoholici by sa mali najskôr poradiť s lekárom. Nurofen sa neodporúča užívať na krvné choroby neznámeho pôvodu, ako aj na liečbu pacientov s ischemickou chorobou srdca.
Vývoj vedľajších účinkov je možný pri dlhodobom užívaní Nurofenu a v prípade jeho nesprávnej kombinácie s inými liekmi.
Možné vedľajšie účinky:
Výskytu nežiaducich reakcií sa dá vyhnúť, ak budete postupovať podľa pokynov a odporúčaní lekára. Dávkovanie nemôžete zmeniť sami a zvoliť iné spôsoby.
Existuje riziko predávkovania s rozvojom mnohých príznakov. Po 12-48 hodinách sa objaví porušenie pečene. Pri závažnom predávkovaní existuje riziko zlyhania obličiek s encefalopatiou. Potom sa objaví arytmia a príznaky pankreatitídy sa zvýšia..
V prípade predávkovania liekom sú možné nasledujúce príznaky:
Prvá pomoc spočíva v umytí žalúdka a užití adsorbenta, musíte tiež zavolať sanitku.
Liečba predávkovania spočíva v zavedení špeciálnych liekov do nemocnice 12 hodín po predávkovaní. Na tento účel sa používajú metionín a acetylcysteín. Ďalej sa uskutočňujú terapeutické opatrenia v závislosti od príznakov.
Nurofen Multisympt sa neodporúča užívať súčasne s nesteroidnými protizápalovými liekmi. Kombinácia týchto liekov znižuje protizápalové a protidoštičkové účinky..
Pri súčasnom podávaní Nurofenu s kyselinou acetylsalicylovou sa zvyšuje pravdepodobnosť porušenia kardiovaskulárneho systému.
Pri spoločnom užívaní s liekmi ovplyvňujúcimi krvotvorbu existuje riziko krvácania.
Pečeň môže trpieť, keď sa Nurofen kombinuje s cyklosporínom a zlatom. V tomto prípade existuje možnosť hepatotoxických komplikácií. Silnejší analgetický účinok sa pozoruje, keď sa Nurofen kombinuje s liekmi obsahujúcimi kofeín.
Nurofen znižuje účinnosť urikosurických látok, zvyšuje účinok fibrinolytík a antikoagulancií. Liek tiež zlepšuje pozitívny účinok hypoglykemických látok.
Podľa predpisu lekára sa Nurofen Multisymptom môže používať v prvom a druhom trimestri tehotenstva, keď prínos pre ženu preváži riziko pre plod. V poslednom trimestri tehotenstva je užívanie tabletiek kontraindikované.
Nurofen Multisymptom je účinný pri migrénach, je však dôležité ho brať správne a dodržiavať ďalšie liečebné odporúčania. V prípade výskytu nežiaducich reakcií musíte prestať užívať liek a poraďte sa so svojím lekárom.
◊ Filmom obalené tablety (pre deti od 6 rokov), biele alebo takmer biele, okrúhle, bikonvexné, s čiernou potlačou „Nurofen“ na jednej strane; na priereze tablety je jadro biele alebo takmer biele, škrupina je biela alebo takmer biela.
1 tab. | |
ibuprofén | 200 mg |
Pomocné látky: sodná soľ kroskarmelózy - 30 mg, laurylsulfát sodný - 0,5 mg, dihydrát citrátu sodného - 43,5 mg, kyselina stearová - 2 mg, koloidný oxid kremičitý - 1 mg.
Zloženie škrupiny: sodná soľ karmelózy - 0,7 mg, mastenec - 33 mg, arabská guma - 0,6 mg, sacharóza - 116,1 mg, oxid titaničitý - 1,4 mg, makrogol 6000 - 0,2 mg, čierny atrament [Opakod S-1-277001] (šelak 28,225) %, oxid železitý čierneho farbiva (E172) 24,65%, propylénglykol 1,3%, izopropanol * 0,55%, butanol * 9,75%, etanol * 32,275%, čistená voda * 3,25%).
* rozpúšťadlá sa po procese tlače odparili.
6 ks - blistre (2) - kartónové obaly.
8 ks - blistre (1) - balenia z lepenky.
8 ks - blistre (2) - kartónové obaly.
10 kusov. - blistre (1) - balenia z lepenky.
10 kusov. - blistre (2) - kartónové obaly.
10 kusov. - blistre (3) - balenia z lepenky.
12 ks - blistre (1) - balenia z lepenky.
12 ks - blistre (2) - kartónové obaly.
12 ks - blistre (3) - balenia z lepenky.
12 ks - blistre (4) - balenia z lepenky.
12 ks - blistre (8) - kartónové obaly.
NSAID, derivát kyseliny fenylpropiónovej. Má protizápalové, analgetické a antipyretické účinky.
Mechanizmus účinku je spojený s inhibíciou aktivity COX, hlavného enzýmu metabolizmu kyseliny arachidónovej, ktorá je prekurzorom prostaglandínov, ktoré hrajú hlavnú úlohu v patogenéze zápalu, bolesti a horúčky. Analgetický účinok je spôsobený jednak periférnym (nepriamo potlačením syntézy prostaglandínov), jednak centrálnym mechanizmom (inhibícia syntézy prostaglandínov v centrálnom a periférnom nervovom systéme). Potláča agregáciu krvných doštičiek.
Ak sa užíva perorálne, ibuprofén sa takmer úplne vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Súčasný príjem potravy spomaľuje rýchlosť absorpcie. Metabolizuje sa v pečeni (90%). T 1/2 je 2 - 3 hodiny.80% dávky sa vylučuje močom hlavne vo forme metabolitov (70%), 10% - nezmenené; 20% sa vylučuje cez črevá ako metabolity.
Symptomatická liečba ako protizápalový a antipyretický prostriedok: zápalové a degeneratívne ochorenia kĺbov a chrbtice (vrátane reumatickej a reumatoidnej artritídy, ankylozujúcej spondylitídy, osteoartritídy), artikulárny syndróm počas exacerbácie dny, psoriatická artritída, ankylozujúca radikulárna spondylitída,, traumatický zápal mäkkých tkanív a pohybového aparátu. Neuralgia, myalgia, bolestivý syndróm pri infekčných a zápalových ochoreniach orgánov ORL, adnexitída, algomenorea, bolesti hlavy a bolesti zubov. Horúčka pri infekčných a zápalových ochoreniach, pri detských infekciách, pri postvakcinačných reakciách u detí (vo vhodných dávkových formách).
Precitlivenosť na ibuprofén; erozívne a ulceratívne lézie gastrointestinálneho traktu v akútnej fáze alebo ulceratívne krvácanie v aktívnej fáze alebo v anamnéze (2 alebo viac potvrdených epizód peptického vredu alebo krvácania z vredov); anamnéza krvácania alebo perforácie gastrointestinálnych vredov vyvolaná použitím NSAID; závažné zlyhanie srdca (funkčná trieda IV podľa NYHA); závažná porucha funkcie obličiek a / alebo pečene; choroby zrakového nervu, "triáda aspirínu", poruchy krvotvorby; obdobie po štepení bypassu koronárnych artérií; intrakraniálne alebo iné krvácanie; hemofília a iné poruchy zrážania krvi (vrátane hypokoagulácie), hemoragická diatéza; proktitída (na rektálne použitie); III trimester tehotenstva; telesná hmotnosť dieťaťa do 6 kg (pre všetky dávkové formy); deti do 6 rokov (orálne - v dávke 200 mg); deti do 12 rokov (perorálne - v dávke 400 mg).
S opatrnosťou: súčasné užívanie iných NSAID; anamnéza jednej epizódy žalúdočného vredu a dvanástnikového vredu alebo krvácania z gastrointestinálneho vredu; gastritída, enteritída, kolitída, prítomnosť infekcie Helicobacter pylori, ulcerózna kolitída; bronchiálna astma alebo alergické ochorenia v akútnom štádiu alebo v anamnéze; systémový lupus erythematosus alebo zmiešané ochorenie spojivového tkaniva (Sharpov syndróm) - zvýšené riziko aseptickej meningitídy; kiahne; zlyhanie obličiek, vč. s dehydratáciou (CC menej ako 30 - 60 ml / min), nefrotickým syndrómom, zlyhaním pečene, cirhózou pečene s portálnou hypertenziou; hyperbilirubinémia; arteriálna hypertenzia a / alebo zlyhanie srdca; cerebrovaskulárne ochorenia; choroby krvi neznámej etiológie (leukopénia a anémia); ťažké somatické choroby; dyslipidémia / hyperlipidémia; cukrovka; ochorenie periférnych artérií; fajčenie; častá konzumácia alkoholu; súčasné užívanie liekov, ktoré môžu zvyšovať riziko vredov alebo krvácania, najmä perorálne kortikosteroidy (vrátane prednizolónu), antikoagulanciá (vrátane warfarínu), selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (vrátane citalopramu) fluoxetín, paroxetín, serratín) alebo protidoštičkové látky (vrátane kyseliny acetylsalicylovej, klopidogrelu); I-II trimester tehotenstva; obdobie dojčenia; starší vek; deti do 12 rokov - na dávku 200 mg.
Nastaviť individuálne, v závislosti od indikácií, závažnosti klinických prejavov, veku pacienta.
Z hematopoetického systému: veľmi zriedka - poruchy krvotvorby (anémia, leukopénia, aplastická anémia, hemolytická anémia, trombocytopénia, pancytopénia, agranulocytóza)..
Z imunitného systému: zriedka - reakcie z precitlivenosti - nešpecifické alergické reakcie a anafylaktické reakcie, reakcie z dýchacích ciest (bronchiálna astma vrátane jej exacerbácie, bronchospazmus, dýchavičnosť, dyspnoe), kožné reakcie (svrbenie, žihľavka, purpura, Quinckeho edém, exfoliatívne a bulózne dermatózy vrátane toxickej epidermálnej nekrolýzy (Lyellov syndróm), Stevensov-Johnsonov syndróm, multiformný erytém), alergická rinitída, eozinofília; veľmi zriedka - závažné reakcie z precitlivenosti, vč. edém tváre, jazyka a hrtana, dýchavičnosť, tachykardia, arteriálna hypotenzia (anafylaxia, Quinckeho edém alebo závažný anafylaktický šok).
Z tráviaceho systému: zriedka - bolesť brucha, nevoľnosť, dyspepsia (vrátane pálenia záhy, nadúvania); zriedka - hnačka, plynatosť, zápcha, vracanie; veľmi zriedkavo - peptický vred, perforácia alebo gastrointestinálne krvácanie, meléna, krvavé zvracanie, v niektorých prípadoch smrteľné, najmä u starších pacientov, ulcerózna stomatitída, gastritída; frekvencia neznáma - exacerbácia kolitídy a Crohnovej choroby.
Z pečene a žlčových ciest: veľmi zriedkavo - dysfunkcia pečene, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, hepatitída a žltačka..
Z močového systému: veľmi zriedka - akútne zlyhanie obličiek (kompenzované a dekompenzované), najmä pri dlhodobom užívaní, v kombinácii so zvýšením koncentrácie močoviny v krvnej plazme a výskytom edému, hematúrie a proteinúrie; nefritický syndróm, nefrotický syndróm, papilárna nekróza, intersticiálna nefritída, cystitída.
Z nervového systému: zriedka - bolesť hlavy; veľmi zriedkavé - aseptická meningitída.
Zo strany kardiovaskulárneho systému: frekvencia neznáma - zlyhanie srdca, periférny edém; pri dlhodobom používaní sa zvyšuje riziko trombotických komplikácií (napríklad infarkt myokardu, mŕtvica), zvyšuje sa krvný tlak.
Dýchací systém: neznáma frekvencia - bronchiálna astma; bronchospazmus; dýchavičnosť.
Pokiaľ ide o laboratórne parametre: je to možné - zníženie obsahu hematokritu alebo hemoglobínu, zvýšenie času krvácania, zníženie koncentrácie glukózy v krvnej plazme, zníženie klírensu kreatinínu, zvýšenie koncentrácie kreatinínu v krvnej plazme, zvýšenie aktivity pečeňových transamináz..
Pri súčasnom užívaní ibuprofénu sa znižuje účinok antihypertenzív (ACE inhibítory, betablokátory), diuretík (furosemid, hydrochlorotiazid)..
Pri súčasnom použití s antikoagulanciami sa môže zvýšiť ich účinok.
Pri súčasnom použití s GCS sa zvyšuje riziko vzniku vedľajších účinkov z gastrointestinálneho traktu.
Pri súčasnom použití môže ibuprofén vytláčať nepriame antikoagulanciá (acenokumarol), deriváty hydantoínu (fenytoín), perorálne hypoglykemické lieky, deriváty sulfonylmočoviny zo zlúčenín s proteínmi krvnej plazmy..
Pri súčasnom použití s amlodipínom je možný mierny pokles antihypertenzného účinku amlodipínu; s kyselinou acetylsalicylovou - koncentrácia ibuprofénu v krvnej plazme klesá; s baklofénom - bol popísaný prípad zvýšeného toxického účinku baklofénu.
Pri súčasnom použití s warfarínom je možné predĺženie času krvácania, boli pozorované aj mikrohematúria, hematómy; s kaptoprilom - je možné znížiť antihypertenzný účinok kaptoprilu; s cholestyramínom - mierne zníženie absorpcie ibuprofénu.
Pri súčasnom použití s uhličitanom lítnym sa zvyšuje koncentrácia lítia v krvnej plazme.
Pri súčasnom použití s hydroxidom horečnatým sa zvyšuje počiatočná absorpcia ibuprofénu; s metotrexátom - toxicita metotrexátu sa zvyšuje.
Súčasné užívanie NSAID a srdcových glykozidov môže viesť k zhoršeniu srdcového zlyhania, zníženiu rýchlosti glomerulárnej filtrácie a zvýšeniu koncentrácie srdcových glykozidov v krvnej plazme..
Existujú dôkazy o pravdepodobnosti zvýšenia koncentrácie metotrexátu v krvnej plazme počas užívania NSAID..
Pri súčasnom užívaní NSAID a cyklosporínu sa zvyšuje riziko nefrotoxicity.
NSAID môžu znížiť účinnosť mifepristónu, preto by sa s ich užívaním malo začať najskôr 8 - 12 dní po ukončení liečby mifepristonom..
Súbežné užívanie NSAID a takrolimu môže zvýšiť riziko nefrotoxicity.
Súčasné užívanie NSAID a zidovudínu môže viesť k zvýšeniu hematotoxicity. Existujú dôkazy o zvýšenom riziku hemartrózy a hematómov u HIV pozitívnych pacientov s hemofíliou, ktorí dostávali súbežnú liečbu zidovudínom a ibuprofénom..
U pacientov súbežne liečených NSAID a chinolónovými antibiotikami sa môže zvýšiť riziko záchvatov.
Hematotoxicita sa zvyšuje u pacientov užívajúcich NSAID aj myelotoxické lieky.
Pri súčasnom užívaní ibuprofénu a cefamandolu, cefoperazónu, cefotetánu, kyseliny valproovej, plikamycínu sa zvyšuje výskyt hypoprotrombinémie..
Pri súčasnom užívaní ibuprofénu a liekov, ktoré blokujú tubulárnu sekréciu, dochádza k zníženiu vylučovania a zvýšeniu plazmatickej koncentrácie ibuprofénu.
Pri súčasnom používaní ibuprofénu a induktorov mikrozomálnej oxidácie (fenytoín, etanol, barbituráty, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) dochádza k zvýšeniu produkcie hydroxylovaných aktívnych metabolitov, k zvýšeniu rizika závažnej intoxikácie..
Odporúča sa predpisovať ibuprofén v čo najkratšom možnom čase a v minimálnej účinnej dávke potrebnej na odstránenie príznakov. Ak potrebujete systémové použitie dlhšie ako 10 dní, musíte sa poradiť s lekárom.
Pri dlhodobej liečbe je potrebné kontrolovať obraz periférnej krvi a funkčný stav pečene a obličiek. Keď sa objavia príznaky gastropatie, je potrebné pozorné sledovanie vrátane ezofagogastroduodenoskopie, kompletného krvného obrazu (stanovenie hemoglobínu), fekálneho skrytého krvného testu.
Užívanie NSAID u pacientov s ovčími kiahňami môže byť spojené so zvýšeným rizikom vzniku závažných hnisavých komplikácií infekčných a zápalových ochorení kože a podkožného tuku (napríklad nekrotizujúca fasciitída). V tejto súvislosti sa odporúča vyhnúť sa použitiu ibuprofénu na ovčie kiahne.
Ibuprofén inhibuje COX a syntézu prostaglandínov, ovplyvňuje ovuláciu, narúša reprodukčné funkcie žien (reverzibilné po ukončení liečby).
Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a mechanizmy
Pacienti, ktorí počas užívania ibuprofénu hlásia závraty, ospalosť, letargiu alebo poruchy zraku, by sa mali vyhnúť vedeniu vozidiel a iným činnostiam, ktoré si vyžadujú vysokú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií.
Užívanie počas tehotenstva a počas dojčenia je kontraindikované.
Migréna je neurologické ochorenie sprevádzané silnými bolesťami hlavy, záchvatmi nevoľnosti a zvracania, slabosťou, negatívnymi reakciami na zvuky a jasným svetlom. Choroba dáva človeku utrpenie. Jednoduché analgetiká nie sú schopné zmierniť príznaky. Nurofen na migrénu je lepší ako jeho náprotivky. Má spazmolytické, vazodilatačné a analgetické účinky. Aby ste dosiahli okamžitý účinok, je dôležité pamätať na vlastnosti použitia takéhoto lieku..
p, blockquote 2,0,0,0,0 ->
Nurofen je nesteroidné protizápalové liečivo. Hlavnou účinnou látkou je ibuprofén. Jeho použitie vám umožňuje eliminovať záchvaty bolesti hlavy, zmierniť zápal a normalizovať telesnú teplotu.
p, blockquote 3,0,0,0,0 ->
Účinok nápravy nastáva 15 minút po aplikácii. Liečivé zložky sa rozkladajú v črevách a vstupujú do krvi. Okamžite blokujú receptory bolesti. Následne sa chemikálie z tela rýchlo vylučujú prirodzene.
p, blockquote 4,0,0,0,0 ->
Popis Nurofenu uvedený v návode na použitie uvádza, že maximálna účinnosť lieku sa dosiahne, ak užijete pilulku ihneď po nástupe migrénového záchvatu..
p, blockquote 5,0,0,0,0 ->
p, blockquote 6,0,0,0,0 ->
Nurofen je vhodný nielen na zmiernenie záchvatov migrény. Medzi jeho hlavné indikácie na použitie patria:
p, blockquote 7,0,1,0,0 ->
Analgetický účinok lieku pomáha eliminovať namáhanie svalov po náročnom pracovnom dni. Nástroj je tiež určený na použitie pri dlhodobej depresii a chronickej únave..
p, blockquote 8,0,0,0,0 ->
Dôležité! Pri liečbe je dôležité dodržiavať dávkovanie uvedené v pokynoch. Jeho prekročenie môže vyvolať vedľajšie účinky..
p, blockquote 10,0,0,0,0 ->
Rovnako ako iné protizápalové lieky, v niektorých prípadoch môže liek poškodiť ľudské zdravie. Rozlišujú sa nasledujúce kontraindikácie pre Nurofen:
p, blockquote 11,0,0,0,0 ->
Iné nesteroidné lieky sa neodporúčajú používať súčasne s Nurofenom. Tento liek sa používa pod prísnym dohľadom špecialistu na gastritídu, bronchiálnu astmu, alergie počas exacerbácie, systémový lupus a niektoré ďalšie choroby. Ak sa objavia vedľajšie účinky, liečba sa má pozastaviť. Potom by ste sa mali poradiť s lekárom..
p, blockquote 12,0,0,0,0 ->
V moderných lekárňach sa vyrába niekoľko základných liekových foriem, v ktorých sa Nurofen vyrába:
p, blockquote 13,0,0,0,0 ->
Nurofen sa široko používa vo forme tabliet na bolesti hlavy a migrény. Funguje naďalej 8 až 12 hodín. Existuje niekoľko druhov takýchto liekov. Líšia sa navzájom dávkovaním ibuprofénu, ako aj prítomnosťou ďalších zložiek.
p, blockquote 14,0,0,0,0 ->
p, blockquote 15,1,0,0,0 ->
Jeden z najnovších liekov v sérii. Je to kombinácia ibuprofénu a paracetamolu. Tým sa dosiahne maximálna účinnosť. Sú to jeho lekári, ktorí odporúčajú používať ho proti migréne..
p, blockquote 16,0,0,0,0 ->
Zaradenie paracetamolu do tabliet umožnilo znásobiť analgetický a antipyretický účinok. Zároveň by ste nemali rátať s liečivými vlastnosťami lieku. Je určený len na zastavenie príznakov problému. Nie je schopný ovplyvniť jeho príčinu..
p, blockquote 17,0,0,0,0 ->
Nurofen Multisymptom pre migrénu u dospelých sa užíva 1 tabletu. Denne by nemali byť viac ako tri dávky lieku. Pri liečbe detí starších ako 12 rokov je maximálna denná dávka lieku 2 tablety.
p, blockquote 18,0,0,0,0 ->
Dôležité! Tablety sa užívajú po jedle bez žuvania. Ich pitie s mliekom je prísne zakázané. Najlepšie konzumovať s malou dávkou čistej vody.
p, blockquote 20,0,0,0,0 ->
Tablety Nurofen Plus sú účinným liekom na všetky druhy bolesti. Obsahujú zníženú dávku ibuprofénu (200 mg). Kodeín sa používa ako ďalšia zložka lieku. Táto látka má silný analgetický a narkotický účinok. V tejto súvislosti môže jeho použitie povoliť iba lekár. Kúpiť liek v lekárni bez lekárskeho predpisu je nemožné..
p, blockquote 21,0,0,0,0 ->
Nurofen Plus sa pije jeden kus trikrát denne. Interval medzi použitiami by mal byť minimálne 4 hodiny. Ak je potrebné zvýšiť účinok lieku, je povolené zvýšiť dávkovanie na 2 tablety naraz. Trvanie takejto terapie by nemalo presiahnuť tri dni..
p, blockquote 22,0,0,1,0 ->
p, blockquote 23,0,0,0,0 ->
Táto droga je špeciálne navrhnutá pre ženy. Jeho použitie je indikované pri migrénach, ktoré sa vyvíjajú na pozadí hormonálneho narušenia. Použitie Nurofenu Express Lady je tiež indikované pri bolestiach, ktoré sa vyskytujú počas menštruácie..
p, blockquote 24,0,0,0,0 ->
Produkt obsahuje ibuprofén v dávke 400 mg. Musí sa užiť jedna tableta po jedle trikrát denne s odstupom najmenej 4 hodín. Ak príznaky ochorenia pretrvávajú aj po troch dňoch liečby, je potrebná odborná konzultácia. Nástroj sa považuje za úplne bezpečný, ak sa nepoužíva dlhšie ako 10 dní..
p, blockquote 25,0,0,0,0 ->
p, blockquote 26,0,0,0,0 ->
Liečivo sa vyrába na báze ibuprofénu, ktorého dávka je 400 mg. Musí sa užívať bez kombinácie s inými liekmi. Náprava rýchlo zmierňuje bolesť, zabraňuje rozvoju reflexu na zvracanie-nevoľnosť a zlepšuje pohodu pacienta.
p, blockquote 27,0,0,0,0 ->
Maximálna denná dávka lieku závisí od veku pacienta:
p, blockquote 28,0,0,0,0 ->
Ak dôjde k prekročeniu stanovenej dávky, môže sa vyskytnúť bronchospazmus, inhibícia mozgu, periférny edém, dyspeptické poruchy a niektoré ďalšie vedľajšie účinky..
p, blockquote 29,0,0,0,0 -> p, blockquote 30,0,0,0,1 ->
Všetky lieky Nurofenu sú rovnako účinné v boji proti migréne. Zastavujú prejav hlavného príznaku choroby - bolesti. Včasné použitie liekov vám umožní udržať si pracovnú schopnosť a zbaviť sa utrpenia.
Dátum zverejnenia: 26.07.2018
Neurológ, reflexológ, funkčný diagnostik
33 rokov skúseností, najvyššia kategória
Odborné zručnosti: Diagnostika a liečba periférneho nervového systému, vaskulárnych a degeneratívnych ochorení centrálneho nervového systému, liečba bolesti hlavy, úľava od bolestivých syndrómov..